Gramofony dla początkujących do 1000 złotych

Muzyka jest w dzisiejszych czasach niezwykle popularna. Oprócz jej obecności w mediach, reklamach, a nawet centrach handlowych, mamy możliwość słuchania przeróżnych artystów na wielu koncertach i festiwalach. Nic więc dziwnego, że moda na słuchanie muzyki jest cały czas bardzo żywa i przyciąga do siebie coraz więcej fanów – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. W związku z tym producenci sprzętu elektronicznego prześcigają się w coraz to lepszych urządzeniach do odtwarzania muzyki, tej zapisanej na nośnikach CD, MP3, ale także na winylach.

Chcą oni zadowolić każdego klienta, stąd też taka różnorodność na tym rynku oraz tak bardzo szeroki zakres cenowy. Rynek urządzeń audio jest więc bardzo szeroki oraz różnorodny. Dzięki temu możemy na nim znaleźć wszelkiego rodzaju odtwarzacze w przeróżnych cenach. Oczywiście poza asortymentem oferowanym nam przez duże markety, warto odwiedzać także małe lokalne sklepy, bazary oraz co ważniejsze aukcje internetowe.

Można tam bowiem znaleźć urządzenia różnej maści, czasem nowe, czasem używane. Niekiedy okazuje się, że warto zakupić mimo wszystko sprzęt używany, a przeznaczyć nieco budżetu na jego odnowienie i wymianę uszkodzonych części

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gramofonu?

Jeżeli chodzi ogólnie o urządzenie, jakim jest gramofon, mamy zasadniczo dwa jego typy. Pierwszym są gramofony manualne, które to nie zapewniają żadnych udogodnień oraz systemów wspomagających ich pracę. Stąd też przy ich obsłudze należy samodzielnie radzić sobie z ramieniem z igłą, co niekiedy może przysparzać wielu trudności.

Należą także one do urządzeń dość drogich, dlatego szczególnie dla początkujących osób polecane są gramofony automatyczne. Charakteryzują się one bowiem pełną automatyzacją czynności związanych z obsługą sprzętu, naszym jedynym zadaniem jest zatem tylko umieszczanie płyty na talerzu. Kolejną kwestią, którą musimy rozważyć jest wybór napędu. Napęd bezpośredni cechuje się możliwością szybkiego rozpędzania talerza, dlatego też przydatny jest szczególnie w pracy każdego DJ-a.

Do użytku domowego polecane są jednak gramofony z napędem paskowym, gdzie talerz zostaje wprawiony w ruch właśnie dzięki niemu. Co więcej, talerz jest w ten sposób odseparowany od silnika, dzięki czemu generowany przez niego szum zostaje wytłumiony. Pamiętajmy również o sprawdzeniu, czy gramofon będzie można podłączyć do posiadanego przez nas zestawu audio.