Wzmacniacz zintegrowany dla początkujących

Filmy i muzyka są coraz częściej na gruncie domowym traktowane profesjonalnie. Aby obejrzeć film w dobrej jakości, a także ze świetnymi efektami dźwiękowymi nie trzeba już bowiem decydować się na wyprawę do kina. To samo tyczy się koncertów, które to brzmią równie dobrze w sali o świetnej akustyce, ale również w zaciszu domowym. Wszystko to jest możliwe, dzięki znajdującym się na rynku urządzeniom audio, które są w stanie zapewnić niecodzienne wrażenia, także w naszym salonie.

Łącząc je razem z wysokiej jakości telewizorami otrzymujemy zestaw godny każdego domowego kina domowego. Jeśli chodzi o skompletowanie zestawu kina domowego należy zacząć zatem od wyboru odpowiednio dużego telewizora, który zapewni nam szeroki i wyraźny obraz. Kolejnym etapem jest wybór głośników – tutaj możemy zdecydować się na klasyczne ustawienie 5.1, ale w zależności od posiadanego przez nas wolnego miejsca możemy konstruować ten zestaw na różne sposoby.

W mniejszym mieszkaniu w blokach z pewnością będziemy chcieli zamontować nieco mniejszą liczbę głośników, natomiast w domu o przestronnym salonie, czasem system 5.1 okazuje się być zbyt skromnym rozwiązaniem.

Rodzaje wzmacniaczy

Wzmacniacze to kolejny element zestawu kina domowego, dzięki któremu dźwięk z głośników może być przez nas w wysokiej jakości odbierany. Jest to zatem urządzenie koordynujące pracę całego kompletu, trudno więc byłoby się bez niego obejść.

Zasadniczo najbardziej popularne są na rynku wzmacniacze zintegrowane. Charakteryzują się one połączeniem miejsca sterująco-kontrolnego razem z właściwym wzmacniaczem. W ten sposób cała konstrukcja mieści się w jednym urządzeniu, co sprawia że jest one wygodne w użyciu oraz zajmuje niewiele miejsca. Pośród tego typu urządzeń możemy wyróżnić dwa rodzaje – lampowe oraz tranzystorowe.

Jeśli chodzi wzmacniacze lampowe, mają one o wiele niższą moc od wspomnianych tranzystorowych. Mowa tutaj o sprzęcie w średnim przedziale cenowym, te z wysokiej półki będą ją miały oczywiście wyższą. Decydując się na zakup takiego sprzętu należy pamiętać, że lampy ulegają zużywaniu. Przez to musimy być świadomi ich wymian, które będą konieczne w toku użytkowania.

Mimo że wzmacniacze tranzystorowe są bardziej wydajne od lampowych, dużo osób decyduje się na te drugie, ponieważ docenia ich wyjątkowe brzmienie. Wzmacniacze tranzystorowe to bardziej uniwersalny sprzęt, który to będzie pasował do większości gotowych już zestawów kina domowego.